Technologia malowania

Technologia malowania proszkowego

Malowanie proszkowe to metoda nakładania naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię metalu. Do malowania proszkowego wykorzystuje się metodę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140…200 °C, w wyniku czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.

Do zalet malowania proszkowego należy przede wszystkim brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska, oraz niemalże 100% wykorzystanie materiału malarskiego (możliwość odzysku nieosadzonych cząstek proszku). Powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i zmarszczeń.

Malowanie proszkowe w naszej malarni proszkowej w Szczecinie cieszy się dużą popularnością. Jest to technologia wypierająca inne dotychczasowe rozwiązania w dziedzinie ochrony przed korozją. Malowanie proszkowe w Szczecinie to usługa polecana przez naszą firmę.

Nasza malarnia wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt do malowania proszkowego w Szczecinie. Dostosowane do wydajnej pracy stanowiska do malowania proszkowego pozwalają na szybki czas realizacji powierzonego nam zlecenia.Nowoczesna technologia i sprawność w działaniu w naszej malarni proszkowej w Szczecinie, stawia nas na czele konkurencji.

Malujemy elementy do wielkości: 9.0 m długość x 1.6 m szerokość x 2.0 m wysokość
Nasz piec pozwala nam na malowanie proszkowe bardzo dużych gabarytów

Malowanie proszkowe w Szczecinie wykonujemy z troską o środowisko naturalne.
Konstrukcje malowane proszkową są odporne na korozję,
a Powierzchnia jest gładka i estetycznie się prezentuje.